Adminsion List

admission

PROVISIONAL LIST OF CHILDREN FOR ADMISSION IN CLASS – I

 

1.         The following children are selected provisionally for admission in class I:-

 

S.No

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Occupation

Category

No of

Transfers

SC / ST / OBC

Adress

Remarks

1

I/2014-15/341/34 D LAKSHMI AASHRITA 28-Apr-08 MAJ DVN RAMAKANT

IAF

I

5

GEN

KUMBHIRGRAM

2

I/2014-15/305/23 PILLELLI MURARII SAIRAM 13-Jan-09 RAGHU PILLELLI

IAF

I

3

OBC

KUMBHIRGRAM

3

I/2014-15/414/88 UDAYRAJ RAVINDRA PAWAR 30-Mar-09 RAVINDRA

CISF

I

3

OBC

AIRPORT

4

I/2014-15/364/30 ANUPRIYA KUMARI 13-Dec-08 TRIPURARI PATHAK

IAF

I

3

GEN

KUMBHIRGRAM

5

I/2014-15/363/27 JAHID ARMAN 18-Nov-07 JAINAL ABEDIN

CRPF

I

2

OBC

DAYAPUR

6

I/2014-15/354/31 LAKSHYA 25-Apr-08 ADITYA KUMAR YADAV

IAF

I

2

OBC

KUMBHIRGRAM

7

I/2014-15/394/39 Y.SANTHOIBA SINGHA 10-Apr-08 Y. SHREN KR. SINGHA

CISF

I

2

OBC

AIRPORT

8

I/2014-15/403/40 SHAYANA DEB 29-Jan-09 SWARUP KUMAR DEB

MES

I

2

GEN

SILCHAR

9

I/2014-15/391/46 S.KRITIKA SHARMA 19-Dec-07 S.KARUNAMOY SHARMA

ARMY

I

2

OBC

UDHARBOND

10

I/2014-15/389/58 SHLOK DUBEY 9-Oct-08 PRAMOD KUMAR DUBEY

IAF

I

2

GEN

KUMBHIRGRAM

11

I/2014-15/340/61 SUROJ TELI 8-Oct-08 SAJAN TELI

DEFENCE

I

2

OBC

THALIGRAM

12

I/2014-15/388/63 SONIA BEGUM 25-Aug-07 JAMIL AHMED

CRPF

I

2

OBC

BADRIPAR

13

I/2014-15/378/64 ANKITA SINHA 22-Jul-08 JETIAN SINHA

ARMY

I

2

OBC

SALGANGA

14

I/2014-15/353/69 SHIVAJI SINHA ROY 3-Dec-08 RUPAM SINHA ROY

IAF

I

2

GEN

KUMBHIRGRAM

15

I/2014-15/351/83 ALEKH 16-Mar-09 NAND KISHORE PRASAD

IAF

I

2

OBC

KUMBHIRGRAM

16

I/2014-15/421/84 ADITYA KUMAR 13-Feb-09 DEONATH PRASAD

IAF

I

2

OBC

KUMBHIRGRAM

S.No

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Occupation

Category

No of

Transfers

SC  ST OBC

Adress

Remarks

17

I/2014-15/420/85 MANDVI 13-Feb-09 DEONATH PRASAD

IAF

I

2

OBC

KUMBHIRGRAM

18

I/2014-15/311/20 AYUSH YADAV 14-Jul-08 MARKANDEY YADAV

IAF

I

1

OBC

KUMBHIRGRAM

19

I/2014-15/313/21 SURBHI KUMARI 14-Jul-08 MARKANDEY YADAV

IAF

I

1

OBC

KUMBHIRGRAM

20

I/2014-15/312/22 MEGHA KUMARI 14-Jul-08 MARKANDEY YADAV

IAF

I

1

OBC

KUMBHIRGRAM

21

I/2014-15/379/48 SHIVALI YADAV 3-Oct-08 SUSHIL MKUMAR YADAV

IAF

I

1

OBC

KUMBHIRGRAM

22

I/2014-15/317/59 VARUN THAPA 19-May-08 VIJAY KUMAR THAPA

ARMY

I

1

OBC

ENDOGRAM

23

I/2014-15/374/81 SAIMANTIKA DATTA 18-Mar-08 SAMIK DATTA

IAF

I

1

GEN

KUMBHIRGRAM

24

I/2014-15/350/82 NIYATI MISHRA 15-Mar-09 RAJENDRA PRASAD MISHRA

IAF

I

1

GEN

KUMBHIRGRAM

25

I/2014-15/316/05 KHUSHI PRADHAN 1-Jan-09 RAKESH PRADHAN

IAF

I

0

OBC

KUMBHIRGRAM

26

I/2014-15/334/19 SUNNY NATH 14-Apr-08 SANDIP KR NATH

MES

I

0

OBC

KUMBHIRGRAM

27

I/2014-15/338/47 MONISH RAO 15-Jan-09 NIRMAL RAO

IAF

I

0

OBC

KUMBHIRGRAM

28

I/2014-15/329/77 DHAN BAHADUR RANA 24-Jul-08 BHIM BAHADUR RANA

IAF

I

0

OBC

KUMBHIR

29

I/2014-15/335/79 DEBASHREE DAS GUPTA 27-Feb-09 DILUKANTA DAS GUPTA

IAF

I

0

GEN

KUMBHIRGRAM

30

I/2014-15/348/80 BISNU VERMA 2-Sep-08 BIMAL VERMA

IAF

I

0

GEN

KUMBHIRGRAM

31

I/2014-15/419/86 DEEPAK DEV 27-Oct-07 PIJUSH KR. DEV

AAI

II

2

GEN

AIRPORT

32

I/2014-15/323/37 RUCHI KAIRI 24-Jan-09 CHAMPA LAL KAIRI

STATE GOVT.

III

0

OBC

SALGANGA

33

I/2014-15/328/51 SHIRSHA DEB 20-Nov-08 SUBHASISH DEB

STATE GOVT.

III

0

GEN

SALGANGA

34

I/2014-15/336/52 BINIT MAL 20-Dec-08 BIKASH MAL

STATE GOVT.

III

0

OBC

KUMBHIRGRAM

35

I/2014-15/393/74 MITALI CHASA 19-Dec-07 MONTU LALA CHASA

STATE GOVT.

III

0

GEN

SALGANGA

36

I/2014-15/380/75 BABITA SAHA 23-Mar-08 BABUL SAHA

STATE GOVT.

III

1

OBC

DEWAN

37

I/2014-15/339/65

SADHVI NATH

6-Aug-08

SUBRATA NATH

STATE GOVT

III

0

OBC

UDHARBOND

S.No

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Occupation

Category

No of

Transfers

SC  ST OBC

Adress

Remarks

38

I/2014-15/327/44

ARMAN HUSSAIN MAZUMDAR

17-May-08

ALI HUSSAIN MAZUMDAR

T.E

V

0

GEN

KOOMBER

39

I/2014-15/360/09

SUBHODEEP DEB

10-Feb-09

SUBHRA DEB

T.E

V

0

GEN

COOMBERGRAM

40

I/2014-15/410/78

RUBI BEGAM MAZUMDAR

11-Nov-08

HUSSAIN AHMED MAZUMDAR

BUISNESS

V

0

GEN

BORKHOLA

 

 

 

 

2. Children Selected under RTE (SC/ST/ESW/BPL/OBC) quota:-

 

 

S.No

Regd No

Name of the Child

DOB              (dd/mm/yy)

Father’s Name

occupation

Category

No of Transfers in

last 07 years

SC / ST / OBC

Address

Remarks

1

I/2014-15/332/07

MITHIK DEBBARMA

7-Apr-08

RANJIT DEBBARMA

MES

I

0

ST

KUMBHIRGRAM

2

I/2014-15/330/16

PRIOM MALAKAR

9-Sep-08

PRASANTA MALAKAR

BUISNESS

V

0

SC

KUMBHIR

3

I/2014-15/309/24

MANAB DAS

14-Jun-08

MANOSH DAS

BUISNESS

V

0

SC

SALGANGA

4

I/2014-15/368/32

SUSMITA DAS

10-Jul-08

JAGDISH DAS

BUISNESS

V

0

SC

PHE COLONEY KUMBHIRGRAM

5

I/2014-15/347/33

SUSMITA RABIDAS

8-Aug-08

SANJAY RABIDAS

IAF

I

0

SC

MES COLONEY

6

I/2014-15/386/38

TAHSIN AKHTAR BARBHUIYA

8-Jan-09

SAIDUL ISLAM BARBHUIYA

FARMER

V

0

EWS

UDHARBOND

7

I/2014-15/303/41

SATTAM KUMAR DUBY

25-May-08

PANNALAL DUBY

T.E

V

0

BPL

KUMBHIR

8

I/2014-15/337/66

BAISHALI KEOT

14-Jan-09

SUBHOJIT KEOT

BUISNESS

V

0

SC

KUMBHIRGRAM

9

I/2014-15/307/68

SURAJ DAS

18-Sep-08

SUSEN CH. DAS

PRIVATE

V

0

SC

KUMBHIRGRAM

S.No

Regd No

Name of the Child

DOB              (dd/mm/yy)

Father’s Name

occupation

Category

No of Transfers in

last 07 years

SC / ST / OBC

Address

Remarks

10

I/2014-15/356/76

NIKITA GOALA

13-Apr-08

LATE MOHAN GOALA

PRIVATE

V

0

BPL

KHASPUR

11

I/2014-15/371/28

SUBHADEEP NATH

11-Jun-07

UTTAM NATH

BUISNESS

V

0

OBC

HAILAKHANDI

NON CRIMILAYER

12

I/2014-15/418/87

MARIYANA HALDAR

19-Feb-09

MANAS HALDAR

CISF

I

3

SC

AIRPORT

 

3. Single Girl Child (over and above class strength):-

 

S.No

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation

Category

SC / ST / OBC

Address Remarks

1

I/2014-15/355/02 ANISHA HUSSAIN BARBHUIYA 25-Jan-09 JAKIR HUSSAIN BARBHUIYA

BUISNESS

V

GEN

SALGANGA

2

I/2014-15/320/13 SANCHAYITA BANIK 30-Jul-08 SURAJIT BANIK

BUISNESS

V

GEN

KUMBHIR

3

I/2014-15/325/26 DALIYA ROY 17-Apr-08 DEBOJYOTI ROY

BUISNESS

V

GEN

UDHARBOND

4

I/2014-15/343/12

SHREYA BORAL

19-Mar-09

SUPRIYO BORAL

BUISNESS

V

GEN

SALGANGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROVISIONAL LIST OF CHILDREN FOR ADMISSION IN CLASS –II  ONWARDS

 

1.        Class II

 

(i)         The following children are selected provisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 II/12-13/105/04 RUPAYAN BISWAS 5/5/2005 PRASANJIT BISWAS

AIR FORCE

I

3

GEN

M

SMQ 10/5, AFS

 

2 II/12-13/17/03 ERIC  BORDENSHA NGORUW 9/30/2005 NG BORLING MOYON

CRPF

I

2

ST

M

DAYAPUR

 

3 II/12-13/64/01 SUMAN SINHA 1/2/2006 SURAJIT SINHA

CRPF

I

2

OBC

M

Udharbond

 

4. II/12-13/201/08 SANTOSH BARMAN 1/12/2005 UTTAM BARMAN

BUSINESS

V

ST

M

THALIGRAM

 

 

 

(ii)        Waiting list candidates.

 

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1. II/12-13/44/07 MOHANJIT TANTI 6/18/2004 LAKHI NARAYAN TANTI

BUSINESS

V

 –

GEN

M

DIGUM TEA ESTATE

 

2 II/12-13/198/06 SADIYA AKTAR BARBHUIYA 4/19/2005 ANOWAR HUSSAIN BARBHUIYA

BUSINESS

V

 –

GEN

F

GOSSAIPUR, UDHARBOND

 

3 II/12-13/127/05 AVISEK DUBEY 1/12/2005 AKLESH DUBEY

BUSINESS

V

 –

GEN

M

DAYAPUR

 

4 II/12-13/224/09 GANGA KURMI 9/22/2005 PURAN KURMI

TEA  GARDEN

V

 –

GEN

F

KUMBHA TEA ESTATE

 

5 II/12-13/20/02 HABIBUL BASOR BORBHUIYA 2/25/2005 ANAWAR HUSSAIN BORBHUIYA

BUSINESS

V

GEN

M

Salganga

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

2.        Class III

 

(i)         The following children are selected provisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 III/12-13/98/04 TUSHAR DAS 11/11/2004 RATAN MONI DAS

Min of Defence

I

2

SC

M

KATHAL ROAD, SILCHAR
2 III/12-13/102/03 PRADIPTA DAS 2/15/2004 NIRMAL DAS

CRPF

I

1

SC

F

CRPF, DAYAPUR
3 III/12-13/36/02 DEEPALI UPADHYAY 5/19/2004 DILIP UPADHYAY

ARMY

I

1

GEN

F

SMQ 18/3, AFS
4 III/12-13/93/06 ANJALI 12/28/2004 JAI PRAKASH

CRPF

I

0

OBC

F

DAYAPUR, UDHARBOND
5 III/12-13/04/08 SPINAZA DHAR 8/4/2003 SUBRATA KR DHAR

POWER GRID

II

0

GEN

F

MALUGRAM, SILCHAR
6 III/12-13/128/13 CHIRANJIB KURMI 11/1/2003 CHANDAN KURMI

STATE GOVT

III

0

GEN

M

UDHARBOND
7 III/12-13/119/16 BRIKEN BARMAN 12/24/2003 BISWAJIT BARMAN

STATE GOVT

III

0

ST

M

ENDOWGRAM
8 III/12-13/06/09 SHAHNEEN FAZAL BARLASKAR 7/10/2004 ABUL FAZAL BARLASKAR

STATE GOVT

III

0

GEN

F

DURGANAGAR UDHARBOND

SGC

9 III/12-13/219/12 RADHASREE BARMAN 8/26/2003 ROMA RANJAN BARMAN

BUSINESS

V

 –

ST

F

THALIGRAM
10 III/12-13/101/24 ARIJIT SHARMA 4/27/2004 ASHIM KUMAR SHARMA

BUSINESS

V

 –

GEN

M

KANAKPUR, SILCHAR
11 III/12-13/137/10 DEEP CHANDA 1/3/2004 PUJAN CHANDA

BUSINESS

V

 –

OBC

M

KUMBHA
12 III/12-13/218/11 GOURAV BARMAN 9/21/2003 RAMENDRA BARMAN

BUSINESS

V

 –

ST

M

THALIGRAM
13 III/12-13/254/26 ANDRI HMAR 3/30/2004 ROBIJON HMAR

BUSINESS

V

 –

ST

M

KUMBHA HMAR PUNJI
14 III/12-13/229/23 JECTION BARMAN 1/28/2004 BORAT BARMAN

FARMER

V

 –

ST

M

DALAI CHARRA
15 III/12-13/239/18 SOHIL PRADHAN 1/12/2004 TUNA PRADHAN

BUSINESS

V

 –

GEN

M

KOMMBER TEA ESTATE
16 III/12-13/21/07 BHRAMANA CHOUDHURY 3/2/2004 SUBRATA NARAYAN CHOUDHURY

BUSINESS

V

 –

GEN

F

DUMURGHAT, SALGANGA

 

(ii)        The following children are selected provisionally (ST Category) for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 III/12-13/217/14 ARAJIT BARMAN 9/1/2003 TAPAN BARMAN

SERVICE

V

ST

M

THALIGRAM
2 III/12-13/230/22 ADITYA FONGHLO 12/19/2003 GONESH FONGHLO

BUSINESS

V

 –

ST

M

SHEBRRBOND THALIGRAM

 

3

 

(iii)       The following children are selected provisionally (SC Category) for admission.

 

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 III/12-13/238/17 SHAHIL RABIDAS 7/17/2004 RAJESH RABIDAS

BUSINESS

V

SC

M

KOMMBER TEA ESTATE

 

(iv)The following KVS ward is  selectedprovisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

4 III/12-13/67/01 ASHISH DUHAN 11/16/2003 MUKESH KUMAR

KVS

I

0

GEN

M

KV STAFF QTR

 

 

(iv)       Waiting list candidates :-

 

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 III/12-13/50/15 SANGEET BHATI 10/6/2004 RAJESH K. S. BHATI

TEA GARDEN

V

GEN

M

CHANDIGHAT TEA ESTATE
2 III/12-13/235/25 BISWAJYOTI DUTTA 4/21/2003 BIJOY KUMAR DUTTA

V

 –

GEN

M

UDHARBOND
3 III/12-13/122/19 SATYAM KUMAR THAKUR 10/20/2004 AJOY KUMAR THAKUR

BUSINESS

V

 –

GEN

M

KOMMBER TEA ESTATE
4 III/12-13/172/21 PRIYANKA DEB 10/26/2004 SHYAMBHU DEB

BUSINESS

V

 –

GEN

F

Kumbhirgram air port
5 III/12-13/58/05 SIDDHARTH DUTTA 5/3/2004 SANJAY DUTTA

PVT SERVICE

V

 –

GEN

M

MALUGRAM, SILCHAR
6 III/12-13/180/20 ABRAHAM HMAR 2/8/2004 SOLOMON HMAR

BUSINESS

V

 –

ST

M

KUMBHA HMAR PUNJI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

3.        Class IV

 

(i)         The following children are selected provisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 IV/12-13/18/02 JONMUNI BANMAN 3/27/2003 DIMBESWAR BARMAN

ASSAM RIFLE

I

3

ST

F

VIVEKANANDA ROAD, SILCHAR
2 IV/12-13/24/01 BADAL SINGH 5/15/2003 LT COL ATUL KUMAR SINGH

ARMY

I

3

GEN

M

UAV, Army Unit
3 IV/12-13/03/06 SUSHMITA DEY 11/20/2003 PRATYUSH CHANDRA DEY

GREF

I

3

OBC

F

SALGANGA
4 IV/12-13/130/07 KRISHNA SWARNAKAR 10/5/2002 RAM DULAL SWARNAKAR

STATE  GOVT

III

0

GEN

M

DWARBOND, SILCHAR
5 IV/12-13/216/12 PRIYANKA BARMAN 7/31/2002 PARTHA SARATHI BARMAN

V

 –

ST

F

THALIGRAM
6 IV/12-13/43/11 SANJIT TANTI 4/20/2002 LAKHI NARYAN TANTI

BUSINESS

V

 –

GEN

M

DIGUM TEA ESTATE

 

(ii)        Waiting list candidates:-

 

SNo Regd No Name of the Child DOB              (mm/dd/yy) Father’s Name

Parent’s Occupat-ion

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remarks

1 IV/12-13/125/10 SUBHAM KUMAR SAHANI 9/22/2002 SHIVBACHAN SAHANI

BUSINESS

V

GEN

M

DAYAPUR
2 IV/12-13/22/05 K. CYRUS SINGHA 9/17/2003 W SARIKA DEVI

BUSINESS

V

 –

GEN

M

DURGANAGAR, UDHARBOND
3 IV/12-13/186/09 DALYA  HMAR 4/21/2002 ROSANG HMAR

BUSINESS

V

 –

ST

F

KUMBHA HMAR PUNJI
4 IV/12-13/242/13 RABINA TANTI 5/31/2002 NIMAI TANTI

BUSINESS

V

 –

GEN

F

LANGRA CHERA
5 IV/12-13/111/08 GOURAV GOWALA 9/16/2003 AMIT GOWALA

BUSINESS

V

 –

GEN

M

URRUNABOND TEA ESTATE
6 IV/12-13/23/04 O. ENGA LEIMA 7/11/2003 O SANTONU SINGHA

BUSINESS

V

 –

OBC

F

BAHADURGRAM, UDHARBOND
7 IV/12-13/247/14 MUHSIN AHMED BARLASKAR 9/18/2003 HANIF UDDIN AHMED BARLASKAR

BUSINESS

V

 –

GEN

M

KANAKPUR SILCHAR
8 IV/12-13/90/03 SWARNALI ROY 4/29/2003 NARATTAM ROY

BUSINESS

V

 –

GEN

F

LINK ROAD, SILCHAR

 

 

5

4.        Class VI

(i)         The following children are selected provisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation / Name of the office

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1

VI/12-13/138/10 TARUN SINGHA 1/5/2002 TANU BABU SINGHA

ASSAM RIFLE

I

2

GEN

M

VIVEKANANDA ROAD SILCHAR

2

VI/12-13/35/01 AANCHAL BAJPAI 5/5/2001 LALIT MOHAN BAJPAI

AIR FORCE

I

1

GEN

F

SMQ 8/6, AFS

3

VI/12-13/89/12 SOURAV SINHA 12/4/2001 BIRAJIT SINHA

RAILWAY POLICE

I

0

GEN

M

VIVEKANANDA ROAD SILCHAR

4

VI/12-13/32/11 NIKHITA ROY 10/30/2001 NANI GOPAL ROY

STATE GOVT

III

1

SC

F

PANIBHARA, SILCHAR

SGC

5

VI/12-13/94/05 RAJESH KAIRI 5/1/2000 SARASWATI KAIRI

STATE GOVT

III

0

OBC

M

KHASPUR, SALGTANGA

6

VI/12-13/205/17 SAUMYADEEP CHAKRABORTY 3/19/2002 SWAPAN CHAKRABORTY

STATE GOVT

III

0

GEN

M

SALGANGA

7

VI/12-13/220/13 MONDIRA BARMAN 3/3/2001 RAMA RANJAN BARMAN

BUSINESS

V

ST

F

THALIGRAM

8

VI/12-13/246/18 HERA BARLASKAR 3/2/2002 HANIF UDDIN  AHMED BARLASKAR

BUSINESS

V

 –

GEN

F

KANAKPUR, SILCHAAR

9

VI/12-13/241/14 ABHISHEK BORMAN 7/15/2000 BHASKAR RANJAN BORMAN

BUSINESS

V

 –

ST

M

THALIGRAM

10

VI/12-13/82/04 SUPORNA NATH 12/16/2000 SUDEEP NATH

BUSINESS

V

 –

OBC

F

RK MISSION ROAD, SILCHAR

11

VI/12-13/249/16 DEBAYATYA DEBROY 2/10/2002 DEBOJIT DEBROY

BUSINESS

V

 –

GEN

M

MEHARPUR, SILCHAR

12

VI/12-13/135/15 BHAGYASREE BANARJEE 12/28/2001 BHOLA BANERJEE

BUSINESS

V

 –

GEN

F

KANAKPUR, SILCHAAR

13

VI/12-13/09/07 ZARIN NAUWAL BARLASKAR 11/24/2001 ABDUL BASIT BARLASKAR

PVT SERVICE

V

 –

GEN

F

DURGANAGAR UDHARBOND

14

VI/12-13/108/03 ROHIT KUMAR SINGH 4/10/2001 BIRENDRA SINGH

BUSINESS

V

 –

GEN

M

ITKHOLA, SILCHAR

 

(ii)        Selectedcandidate list (ST Category) for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation / Name of the office

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1

VI/12-13/154/09 JEREMY CHARA 3/16/2002 PRIME CHARA

BUSINESS

V

 –

ST

M

UDHARBOND

 

(iii)       Waiting list candidates:-

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation / Name of the office

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1

VI/12-13/173/19 RAHUL CHOWDHURI 2/8/2001 LATE RABI CHOWDHURI

BUSINESS

V

GEN

M

SALGONGA

2

VI/12-13/126/08 ANISHA DUBEY 3/8/2001 AKLESH DUBEY

BUSINESS

V

 –

GEN

F

DAYAPUR

3

VI/12-13/107/02 SUSMITA KARMAKAR 2/28/2001 SUBUDH KARMAKAR

BUSINESS

V

 –

OBC

F

PATICHERA TEA GARDEN

4

VI/12-13/174/06 KALYAN KAR 2/22/2001 BIKASH KAR

BUSINESS

V

 –

GEN

M

VIVEKANANDA ROAD SILCHAR

 

6

 

5.        Class VII

 

(i)         The following children are selected provisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation / Name of the office

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1 VII/12-13/206/06 ARUN KUMAR BALMIKI

8/30/1999

OM PRAKASH BALMIKI

ASSAM RIFLE

I

2

GEN

M

2 MGR, SILCHAR

2 VII/12-13/27/01 SOURAV KUMAR SINGH 11/12/1999 MANOJ KUMAR SINGH

ARMY

I

2

GEN

M

Assam Rifle, Silchar
3 VII/12-13/29/02 NITIN KUMAR 2/28/2000 ANIL KUMAR

ARMY

I

2

SC

M

Assam Rifle, Silchar

 

(ii)        Waiting list candidates:-

 

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation / Name of the office

Category

No of Transfers in last 07 years in

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1

VII/12-13/001/05 NEICHINGHOI NANDA KIPGEN 6/10/2000 SAMUEL NANDA

CRPF

I

0

ST

F

DAYAPUR, UDHARBOND

2

VII/12-13/225/09 RAJDIP DAS

12/17/1999

DULU CH DAS

BSNL

II

0

SC

M

MANIPURI BASTI,

3

VII/12-13/151/04 SWARNALI CHAKRABARTY 3/12/2001 SWAPAN CHAKRABARTY

STATE GOVT

III

0

GEN

F

SALGANGA

4

VII/12-13/52/03 ABANTIKA PAUL 11/8/2000 BHOLA PAUL

BUSINESS

V

GEN

F

 UDHARBOND

5

VII/12-13/209/08 NIKITA BARMAN

9/24/2000

LATE SUKAMAL BARMAN

HOUSE WIFE

V

 –

ST

F

THALIGRAM

6

VII/12-13/208/07 PRIYANKA KUMARI

7/29/1999

MANOJ KUMAR SINGH

BUSINESS

V

 –

GEN

F

ENDOWGRAM

7

VII/12-13/134/10 BHASWATI BANERJEE

6/14/1999

BHOLA BANERJEE

BUSINESS

V

 –

GEN

F

KANAKPUR, SILCHAR

 

 

 

7

 

6.        Class VIII

 

(i)         The following children are selected provisionally for admission.

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation / Name of the office

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1

VIII/12-13/162/01 SHREYASHI DAS 7/22/1999 ASHOKE KUMAR DAS

ARMY

I

2

SC

F

JAIL ROAD, SILCHAR

2

VIII/12-13/160/06 SUBHAM SHEKHAR ROY 10/4/1999 SUBHENDU SHEKHAR ROY

 STATE GOVT SERVICE

III

0

GEN

M

MALLIGRAM SILCHAR

3

VIII/12-13/153/02 FRANCINE NEETHAR CHARA 3/24/2000 PRIME CHARA

BUSINESS

V

ST

F

UDHARBOND

4

VIII/12-13/39/03 SHUVAM PAUL 5/30/1998 SURAJ PAUL

BUSINESS

V

 –

GEN

M

RONGPUR, SILCHAR

5

VIII/12-13/231/04 PAMI BARMAN 9/25/1998 LATE NABA RANJAN BARMAN

BUSINESS

V

 –

ST

F

Thaligram

6

VIII/12-13/196/05 DAVID HMAR 3/30/1999 LATE C KUNGA HMAR

BUSINESS

V

 –

ST

M

KUMBHA HMAR PUNJI

 

 

 

7.CLASS ;- IX

 

(i)         The following children are selected provisionally for admission:-

 

 

SNo

Regd No

Name of the Child

DOB              (mm/dd/yy)

Father’s Name

Parent’s Occupation

Category

No of Transfers in last 07 years

SC / ST / OBC

SEX

Address

Remark

1 IX/12-13/45/03 AYESHA SIDDQUE LASKAR 5/10/1997 ALTAF HUSSAIN

BUSINESS

V

GEN

F

UDHARBDHARBONDOND
2 IX/12-13/46/01 SIMRAN KAUR SODHI 7/20/1998 SHARANJIT SINGH SODHI

TEA GARDEN

V

 –

GEN

F

CHANDIGHAT TEA ESTATE

 

 

 

 

(S. Ajaya Kumar)

Principal